2016 Avrupa Kupası Ev Sahibi Ülke

Türkiye’nin 2008 yılındansonra ilk kez katılmaya hak kazandığı 2016 Avrupa Kupası maçları Haziran 10 itibari ile başlıyor. Önümüzdeki ay yapılacak eleme maçları ile başlayacak olan organizasyona bu yıl Fransa ev sahipliği yapılıyor.

Diğer senelerden farklı olarak bu yıl turnuvaya 16 değil içinde 2016 Avrupa kupası ev sahibi ülke Fransa’nın da olduğu 24 ülke katılıyor.

Türkiye A Milli Takımı 8 senelik bir hasretten sonra bu yıl ilk kez şampiyonluk için mücadele edecek. Yeni oyuncular ve güçlü bir ekiple yarışacak olan takımın teknik direktörlüğünü Fatih Terim yapıyor. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Paris Kongre Sarayı’nda yapılan torba kurası sonuçlarına göre ülkemiz D grubunda rakipleri ile ilk eleme maçlarını oynayacak.

2016 avrupa kupası ev sahibi ülke

Türkiye EURO Eleme Rakipleri

İlk eleme turu için Türkiye 12 Haziran’da Hırvatistan takımı ile yarışacak. Saat 16:00’da oynanacak olan müsabaka başkent Paris’te gerçekleştirilecek. İlk maçın ardından Türkiye’nin ikinci rakibi ile maçı; 17 Haziran Salı günü 22:00’da Nice’in Allianz Riviera Stadı’nda son şampiyon ünvanına sahip İspanya ile oynanacak. İlk eleme turunda ülkemiz A Milli Takımı’nın son müsabakası Çek Cumhuriyeti ile olacak. Karşılaşma 21 Haziran Salı günü 22:00’da Lens’in Felix-Bollaert Stadı’nda gerçekleşecek.

Ülkemiz daha önce 1996, 2000 ve 2008 yıllarında Avrupa Kupası Şampiyonası maçlarında hünerlerini sergilemiştir. Bu yıl yenisi düzenlenen 2016 Avrupa Kupası futbol turnuvası için beklenti oldukça yüksek. Daha önce EURO 2008’de yarı final yakalayarak Türkiye’yi gurulandıran ay-yıldızlılardan bu sezon şampiyonluk ile birincilik bekleniyor.

Bahis Sitesi Puanı Bonus Miktarı İnceleme KAYIT
666 TL – %100 İNCELE ÜYE OL
2.000 TL – %200 İNCELE ÜYE OL
1 Bitcoin – %100 İNCELE ÜYE OL

Avrupa Futbol Şampiyonası

Ülkemiz için büyük önem taşıyan 2016 Avrupa Kupası nerede ve ne zaman yapılacak detayları spor gündeminin en çok konuşulan haberleri arasında yer almaya devam ediyor. Fransa’da düzenlenecek olan büyük organizasyon için geriye sayılı günler kalmış durumda. Haziran ayının ikinci Cuma günü başlayacak olan büyük turnuva için başta oyuncular ve teknik direktörler olmak üzere tüm dünya nefeslerini tutmuş durumda. Büyük bir heyecana tanıklık edeceğimiz ilk eleme maçlarını yayın yapacak olan kanallar ile takip edebilir, canlı yayın yapan siteler sayesinde canlı skor bildirimleri alabilirsiniz.


2 Responses to “2016 Avrupa Kupası Ev Sahibi Ülke”

    1. ne sıkıcı bir şampiyonaydı. Aklımda kalan tek bir maç bile olmadı. Umarım bir sonraki dünya kupası bu şekilde olmaz.

Yorum yapın