2016 Avrupa Kupası Fikstür

Avrupa Futbol Şampiyonası dört senede bir, 1960 yılından bu yana yapılan bir organizasyondur. Bu organizasyon birçok kere başkalaşım geçirmiştir. Takım sayısı 1980 yılından bu yana on altı iken, bu sene yani 2016 senesinde ilk defa 24 takım olarak revize edilmiştir. Bu nedenle turnuvada bazı format değişiklikleri elbette vardır. Bu turnuvada birinci olan takım aynı zamanda, FIFA Konfederasyonlar Kupası’na da katılır. Turnuvada bir önceki senenin şampiyonu ve ev sahibi takım ön elemeye katılmaz. Bugüne kadar oynanan on dört turnuvada iki kez üst üste İspanya şampiyon olmuştur. Bu şampiyonluk yılları 2008 ve 2012’dir.

Bu sene turnuvanın ev sahibi ülkesi Fransa’dır. Şampiyon takım da İspanya olduğu için, bu iki ülke ön elemelere katılmayacak.2016 Avrupa Kupası maçları, Fransa’da belirlenmiş olan stadyumlarda ve Fransa’nın Nice, Marsilya, Paris, Lyon gibi farklı kentlerinde oynanacaktır. Turnuvaya takılan takımlara baktığımız zaman; Macaristan, Fransa, Polonya, Türkiye, Slovakya, Galler, Çek Cumhuriyeti, İtalya, İrlanda, Belçika, İtalya, Almanya, Avusturya, Arnavutluk, İzlanda, İngiltere, İspanya, İsveç, Romanya, Hırvatistan, Ukrayna, Portekiz, Kuzey İrlanda, İrlanda, Rusya, İsviçre vardır.

2016 avrupa kupası fikstür

Avrupa 2016 Kupası

Avrupa’da turnuva fikri ilk defa 1927 yılında Fransa Futbol Federasyonu genel sekreteri Henri Delaunay tarafında düşünülse de, bu fikir Henri öldükten sonra 1958 yılında hayata geçirilebilmiş bir projedir. Turnuvanın on yedi, sekiz ve on altı takım ile yapıldığı görünse de bu sene ilk defa yirmi dört takım ile turnuva gerçekleşecektir.

2016 Avrupa Kupası fikstür açıklanmıştır. 10 haziran – 10 temmuz 2016 tarihleri arasında bu sene turnuva yirmi dört takım ile birlikte yapılacaktır. Turnuvada dörtlü olarak altı grup vardır. Gruplarda ilk iki sırada olan takım direkt on altı takım arasına girecektir. Grupların üçüncüleri arasında en iyi dört takım da on altı arasına girmeye hak kazanacaktır. Turnuva formatı bu şekilde ilerleyecektir.

2016 Avrupa Kupası Türkiye fikstürü konusunda farklı takımların ve grupların maç saatlerini ve günlerini inceleyebilirsiniz.

Bahis Sitesi Puanı Bonus Miktarı İnceleme KAYIT
666 TL – %100 İNCELE ÜYE OL
2.000 TL – %200 İNCELE ÜYE OL
1 Bitcoin – %100 İNCELE ÜYE OL

Ev Sahibi Takım ve Eleme Aşaması

Turnuva bu sene ev sahibi takım Fransa’da yapılacaktır. Son on altı turu eşleşmelerine baktığımız zaman; birinci maç A Grubu ikincisi ile C Grubu ikincisi arasında, ikinci maç D Grubu birincisi ile B/E/F Grup üçüncüsü arasında, üçüncü maç B Grubu birincisi ile A/D/C Grup üçüncüsü arasında; dördüncü maç F Grubu birincisi ile E Grubu ikincisi arasında, beşinci maç C Grubu birincisi ile A/B/F Grup üçüncüsü arasında, altıncı maç E Grubu birincisi ile D Grubu ikincisi arasında, yedinci maç A Grubu birincisi ile C/D/E Grup üçüncüsü arasında, sekizinci maç B Grubu ikincisi ile F Grubu ikincisi arasında geçecektir.

Çeyrek final eşleşmelerinde ise;

Birinci çeyrek final: Birinci maç galibi – İkinci maç galibi

İkinci çeyrek final: Üçüncü maç galibi – Dördüncü maç galibi

Üçüncü çeyrek final: Beşinci maç galibi – Altıncı maç galibi

Dördüncü çeyrek final: Yedinci maç galibi – Sekizinci maç galibi

Yarı final eşleşmeleri şöyle:

Birinci yarı final: Birinci çeyrek final galibi – İkinci çeyrek final galibi

İkinci yarı final: Üçüncü çeyrek final galibi – Dördüncü çeyrek final galibi

Final eşleşmesi: Birinci yarı final galibi – İkinci yarı final galibi

1984 yılından bu yana, üçüncülük maçı turnuvada yapılmamaktadır.

Ev sahibi takım Fransa’dır ve bu ülke, İtalya ile Türkiye’yi elemelerde geride bırakarak turnuvada ev sahipliği yapmaya hak kazanmıştır. Bu nedenle de turnuvaya direkt katılmaktadır.

 


Yorum yapın