2016 Avrupa Kupası Hangi Kanalda?

Euro 2016 küresel bir etkiye sahip olan bir şampiyonadır. Bu şampiyona 2016 yılında 10 Haziranda başlayacak ve 10 Temmuzda finale kalan iki ülkenin şampiyonluk yarışı tamamlandıktan sonra sona erecektir. Böylesine güçlü bir akıbete sahip olan 2016 Avrupa Kupası hangi kanalda yayınlanacağı konusu da ayrıca bir merak konusudur. Bu konuda çok fazla açıklamalar yapıldıysada bazı açıklamalarda TRT’nin ve Lig TV’nin ortaklaşa bir yayın yürütme kararıda ağır bazan iddialar arasındadır. Buna göre 2016 Avrupa Kupası maç yayını doğrultusunda Trt ve Digiturk görüşmeler yapmış ve Euro 2016 karşılaşmalarının belirli bir düzene göre yayınlanması kararlaştırılmıştır. Böylece her iki kanal üzerinde yapılacak eleme turları ve Türkiye’nin yer aldığı maçlara göre bir yayınlama düzeni sağlanacaktır.

2016 avrupa kupası hangi kanalda

TRT Üzerinden Numan Kurtulmuş’un Yaptığı Açıklama

Öncelik olarak yapılan açıklamalar içerisinde 2016 Avrupa Kupası canlı izleme ve yayın haklarının TRT üzerinden yapılacağı vurgulanmıştır. Bu vurgulanmanın akıbeti çok uzun sürmemiş ve Lig tv üzerinde bir yayınlama kararı da alınarak bu konuda bazı görüşmeler yapılmıştır. Bu görüşmelere göre de Euro 2016 kupası mücadelelerin bir arada ortak bir yayın üzerinden sürdürüleceğini de belirtebiliriz.

  • Türkiyenin Karşılaşması ve Saatleri
  • Günü ve saatine kadar ülkemizin nasıl bir karşılaşma geçireceği bellidir. Buna göre;
  • Hırvatistan ile 12 Haziran Pazar günü saat 16:00’da Pariste;
  • İspanya ile 17 Haziran Cuma günü saat 22:00’da Nice’de,
  • Çek Cumhuriyeti ile 21 Haziran Cuma günü saat 22:00’da Lens’te

mücadelesini sürdürecektir. Tüm bu saatler TSİ sistemine göre açıklanmıştır. Buna göre ülkemizi en iyi şekilde destekleyerek ve eleme turu mücadelesini takip ederek, nasıl bir sonuç alacağımızı görebiliriz. D grubu içerisinde yer alan milli takımımızın gruptan çıkabilmesi için ilk ikiye girmesi  en iyi şekilde bir üst tura çıkabilmesi için önemli olmaktadır.

Yorum yapın