2016 Avrupa Kupası Hangi Ülkede?

Her futbol takipçisinin büyük ilgi ile takip ettiği ve bu bağlamda da araştırmalar yaptığı Avrupa kupası maçları, önümüzdeki Haziran ayı içinde başlayacaktır. Bu başlangıç, grup maçları kapsamında olacak  ve eleme maçlarından geçen takımların oluşturduğu gruplar kapsamında da grup maçları gerçekleşecektir. 2016 Avrupa kupası hangi ülkede sorusuna da bu bağlamda Fransa ülkesinin ev sahibi olarak belirlendiğini söyleyebiliriz. Söz konusu bu ülkenin ev sahibi olarak belirlenmesi aşamasında İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılan oylamaların etkili olduğunu da söyleyebiliriz. Bu oylamalar sonucunda Türkiye ülkesinin ev sahibi olabilmesi için 38 oy kullanılmıştır ve bu oy sayısı ile de ülkemiz ikinci sırada yer alabilmiştir. Ancak Fransa bu oylama için 43 oy alarak oy çokluğu ile birinci olmuş ve ev sahibi olmaya hak kazanmıştır. Söz konusu ev sahipliği için, İtalya ülkesinin de aday olduğunu ancak 20’li oy alması sebebi ile elendiğini de söyleyebiliriz. 2016 Avrupa kupası nerede sorusu için bu bilgiler bağlamında Fransa ülkesinin birçok kentini ev sahibi olarak nitelendirebiliriz. Şimdi de bu kupa maçlarının süreçlerinden ve takımlarından da söz edebiliriz.

2016 Avrupa Kupası Hangi Ülkede

Kupa Süreçleri

İlk başta, 53 ayrı milli takımın eleme maçlarından geçtiğini söyleyebiliriz. Bunun ardından da söz konusu eleme maçları içinden üst tura çıkmaya hak kazanmış olan 24 takımın grup maçlarına katıldığını da söyleyebiliriz. Grup maçlarına katılmaya hak kazanan takımlar, toplamda 6 grup oluşturmuş ve bu gruplar içinde belirlenen takımlar, karşılaşarak ikinci tur için yarışmaya başlayacaktır. Bu grup maçları, 10 Haziran tarihi itibarı ile başlayacak ve 2016 Avrupa kupası bitiş tarihi de 10 Temmuz olarak ön görülmüştür. Bu bağlamda da grup maçlarında hangi takımların hangi takımlar ile eşleşeceği ve bu eşleşmelerin hangi torbalardan ve ne şekillerde olacağı da belirlenmiştir.

Bahis Sitesi Puanı Bonus Miktarı İnceleme KAYIT
666 TL – %100 İNCELE ÜYE OL
2.000 TL – %200 İNCELE ÜYE OL
1 Bitcoin – %100 İNCELE ÜYE OL

Takımlar ve Gruplar

Altı grup, a, b, c, d, e ve f grupları ismi ile oluşturulmuş ve her grup içinde toplam 4 takım bulundurulmuştur. Bu 4 takım, grup maçları dahilinde birbirleri ile karşı karşıya gelecektir.


Yorum yapın