2016 Avrupa Kupası Ne Zaman Başlıyor?

Bu sıralar herkesin dilinde olan Avrupa Kupası için geri sayım başlamıştır. Özellikle de futbol meraklılarının büyük bir merak ile beklemiş olduğu bu karşılaşmalar ve maraton için kuralar çekildi. Bu yıl Fransa’nın ev sahipliğini yapacak olan Avrupa Kupası’nda Türkiye’nin de rakipleri kura sonucunda belirlenmiş oluyor. Bu sene Fransa’da yapılan organizasyona Fransa’nın direkt geçiş hakkı bulunduğundan elemelerde biraz daha şanslı olduğunu söylemek gerekiyor. Bu yıl bu organizasyonda 24 ülke yer alıyor ve bu 24 ülke ise 4’erli gruplar şeklinde 6 gruba ayrılıyor. Türkiye ise bu yıl D Grubunda yerini alıyor. Milli takımımızın tüm yıl hazırlanmış olduğu bu organizasyonlar için bilet satışları da başlamış durumdadır. Her zaman bu biletleri alma şansına sahipsiniz. 2016 Avrupa Kupası başlangıç tarihi 10 Haziran’da başlıyor ve 10 Temmuz’da son buluyor.

2016  avrupa kupası ne zaman başlıyor

Türkiye’nin Rakipleri

Bu yıl D Grubunda performans sergileyecek olan milli takımımız kuraların sonucunda rakiplerini de öğrenmiş oldu. D Grubu içerisinde yer alan diğer ülkeler ise Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, İspanya. Bu aşamada ilk maçına 12 Haziran günü çıkacak olan Milli Takım oyuncuları Hırvatistanlı oyuncular ile mücadele edecek. Bu maçın Paris’te yapılacağı da açıklanmıştır. Sonraki maçı ise 17 Haziran’da ve İspanya ile yapılacak. Bu maç ise Nice kentinde yapılması planlanıyor. Son maçına ise 21 Haziran’da Lens kentinde Çek Cumhuriyeti’ne karşı çıkacak. 2016 Avrupa Kupası ne zaman başlıyor diye soruyorsanız 10 Haziran’da başlıyor ama Türkiye için bu başlangıç tarihi tam olarak 12 Haziran’daki maça denk geliyor.

Bahis Sitesi Puanı Bonus Miktarı İnceleme KAYIT
666 TL – %100 İNCELE ÜYE OL
2.000 TL – %200 İNCELE ÜYE OL
1 Bitcoin – %100 İNCELE ÜYE OL

Avrupa Kupası

Türkiye’nin de yer almış olduğu bu organizasyon bu yıl 24 takım ile birlikte düzenleniyor. 6 grup içerisinden en iyi 2 takım yani toplamda 12 takım direkt olarak üst tura geçerken gruplarda 3. Olan 6 takım arasından 4’ü de üst gruba geçmeye hak kazanıyor. Yani bir sonraki turda 16 takım birbirine karşı mücadele vermiş olacak. Bu sıralama ise gerçekten de çok detaylı bir şekilde oluşturuluyor. Öncelikle takımların kendi gruplarındaki başarılarına bakılıyor. Bunun yanında goller ve averajlar, maçlarda atılan gollerin sayısı her zaman bir takımın bir üst tura geçmesinde büyük bir önem teşkil etmektedir. 2016 Avrupa Kupası hangi tarihte başlıyor sorusunun resmi cevabı 10 Haziran’dır. Türkiye’nin ilk kez mücadeleye çıkacağı tarih ise 12 Haziran olarak belirlenmiştir. Paris’te yapılacak olan ilk maçın Hırvatistan’a karşı oynanacak olması Türkiye için büyük bir avantajdır. Grubunda kendine eş ve düşük takımlar ile eşleşen Milli Takımın bu gruptan kolay bir şekilde çıkabileceği de konuşulanlar arasında yer almaktadır. Kura çekimi 12 Aralık 2015 tarihinde Paris’te yapılmış ve bu kuranın ardından Türkiye milli takımı Hırvatistan ile eşleşmiştir.


Yorum yapın