2016 Avrupa Kupası Puan Durumu

UEFA’nın elli altı yıldır dört yılda bir kez düzenlediği organizasyonda söz sahibi yetkililerin aldığı kararla katılacak takım sayısı on altıdan yirmi dörde çıkarılmıştır ve bu sene ilk kez uygulanacaktır. Günümüze kadar gelen bir gelenek olan organizasyonda bundan önce İtalya 1 kere, Almanya 3 sefer ve İspanya’da ikisi son iki turnuvada arka arkaya olmak üzere toplamda 3 kez kupanın sahibi olmuştur. 10 Haziran’da Fransa ve Romanya arasında oynanacak ilk maç ile başlayacak turnuvada 2016 Avrupa Kupası puan durumu gün geçtikçe netleşecek. Karşılaşmalar 4 pm, 7pm ve 10 pm’de olmak üzere üç farklı oturum şeklinde olacaktır.

2016 avrupa kupası puan durumu

Büyük Gün

Türkiye yirminci yüzyılın son organizasyonu ile turnuvaya adım atmıştır. Sonrakinde de yer alırken bir seferlik atlanan etkinliğe bir sonraki katılımda yarı finale kadar gidilerek başarının üst noktasını yaşattı. Bunda ise 7 Eylül 2014 tarihinde başlayan eleme maçları yaklaşık bir sene sürmüştür. Oynanılan karşılaşmalarda kaydedilen puanlar ile finallere play off gibi riskli bir duruma sokmadan yani doğrudan katılmaya hak kazanmıştır. Aynı performansı devam ettirerek, finallere taşıyacak 2016 Avrupa Kupası puanlar alıp almadığının takibi sitemizde yapılıyor olacak. Siteden maçlar hakkında skorlar, gol atan oyuncular ve diğer bilgilere ulaşılması mümkündür.  Turnuva hakkında en güncel ve yeni bilgiler sürekli paylaşılacaktır.

Maçlar Hakkında

İlk maçlar olan grup maçlarında birinci ve ikinciye ek olarak en iyi üçüncülerden de 4’ü üst tura çıkabilecek. Grup maçları 10 Haziran’dan 22’sine kadar sürecek. İkinci tur maçları ise 25’inden 27’sine kadar olan sürede netleşecek. Ve bundan sonra 2016 Avrupa Kupası puan tablosu içindeki ülke sayısı azalacak. Turnuvadan ayrılan ve devam eden ülkeleri sitede verilen maç sonuçlarından öğrenebilirsiniz. Sonrasında çeyrek final kaybedenin turnuvaya vedası ile sonuçlanacağı için daha fazla mücadeleye seyircilik edecektir. Aynı durum yarı finalde daha da şiddetlenecek çünkü kupa kazanma isteği ile işler giderek ciddileşecek. Tarihler 10 Temmuz’u gösterdiğinde ise kupanın sahibini öğrenme merakı ile gözler Stade de France’a dönecek.


Yorum yapın