2016 Avrupa Kupası Takımlar

Avrupa Futbol Şampiyonası, ülkemizinde yer aldığı ve mücadele edeceği uluslararası bir müsabakadır. Önemi dünyanın pek çok ülkesini kapsadığı için Türkiye 24 takım içerisinde yerini alarak, bu serüvendeki payını ön plana koyacaktır. Takımların eşleştirilmesinden, saha düzenlemesine ve diğer aşamalara kadar her biri planlanmış ve düzenlenmiştir. Her bir ülkenin Fransa’da oynayacağı saat, tarih ve stadyumlar ise belirli bir programa göre Eleme Turu için belirlenmiştir. Takımlarda buna göre hazırlanarak, Son 16 Turuna geçebilen takımlar arasında yer almak içinde gerekli çalışmaları sürdürdüklerini söyleyebiliriz. 2016 Avrupa Kupası ülkelerindeki temel amaç, eleme turlarında A-B-C-D-E ve F grupları içerisinde yer alan ülkelerin bu gruplardan çıkmasıdır. 8 ülke bu aşamada elenecek ve 16 takım bir üst tura çıkarak, Çeyrek Final için karşılaşacaklardır. Sonrasında Yarı Final ve en son 10 Temmuzda sonlanacak olan Final mücadelesi bulunuyor. Bu sistem ve aşamalar, tam 1 aylık süre zarfını kapsayarak 10 Haziran 2016 tarihinden 10 Temmuz 2016’ya kadar elenmeli bir şekilde devam edecektir.

2016 avrupa kupası takımlar

Eleme Grubundan Bir Üst Tura Geçmek İçin Ne Gerekiyor?

2016 Avrupa Kupası takımlarında toplamda 24 takım yer alıyor. Bu takımlar Paris Kongre Sarayında yapılan kura çekimlerinin ardından 4 takım halinde A grubundan F grubuna göre dağıtılmıştır. Ülkeler bulundukları 4 takım içerisinde birbirleriyle Eleme Turu dahilinde 10 Haziran’dan 22 Hazirana kadar 12 günlük bir süre zarfında mücadele edeceklerdir. Burada amaçları;

  • Gruplarındaki 4 takım arasında ilk ikiye girebilmek,
  • Eğer ilk ikiye giremedilerse 3.sıraya düşmeleri ve bir sonraki tur için en iyi 3. sıradaki 4 takımın seçilerek bir üst tura aktarılması.
  • sırada yer alan 4 takımın belirlenmesinde; Puan, Gol Averajı, Atılan Gol Sayısı, Fairy Play Puanı ve 2015 Milli Takımlar Sıralamasına göre belirlenecektir,
  • Toplamda 16 takım bir üst aşamaya geçerek, Çeyrek Final karşılaşması için top oynayacaklardır. Çeyrek Final ise 30 Haziran ile 3 Haziran arasında gerçekleşecektir.
  • Sonrasında Yarı Final 6 ve 7 temmuzda olacaktır.
  • Yarı Final’den başarı ile ayrılan takımlar ise 10 Temmuz’da final maçlarını yaparak, şampiyonluğunu bir takım ortaya koyacaktır.

Tüm bunlar 2016 Avrupa Kupası için genel düzenlemeler ve sistemler olmaktadır.

Bahis Sitesi Puanı Bonus Miktarı İnceleme KAYIT
666 TL – %100 İNCELE ÜYE OL
2.000 TL – %200 İNCELE ÜYE OL
1 Bitcoin – %100 İNCELE ÜYE OL

Türkiye’nin Yer Aldığı Grup?

Milli Takımımız, D Grubunda yer alacak ve ilk maçını ise Hırvatistan ile 12 Haziranda Pariste’ki Parc Des Princes 47.000 kişilik kapasiteli stadyumda yapacaktır.  Hırvatistan mücadelesinin ardından 5 gün sonra İspanya ile Nice kentinde Allianz Riviera 35.000 kişilik stadyumda 17 Haziranda yapacaktır. 21 Haziran tarihinde ise Lens’te State Felix Bolleart 35,500 (değişken) kapasiteli stadyumda yaparak, eleme turu karşılaşmasını sonlandıracaktır. Her bir karşılaşma Türkiye’nin Son 16 Turuna kalan ülkeler arasında yer alması için oldukça önemli olmaktadır.

Yorum yapın